Založ si blog

„Celý život“ Daniela Lipšica alebo ako si DenníkN vytvára vlastnú realitu

Som toho názoru, že správna dezinformácia je niečo ako mozaika. Nie je to nejaký názorový úder, ako napríklad že slepé črevo je centrom myslenia, ale postupné, nenápadné podsúvanie účelových informácií, ktoré v konečnom dôsledku vytvárajú falošný obraz sveta. Dobrý príkladom tohto prístupu je formovanie obrazu Daniela Lipšica ako niekoho, kým v skutočnosti nie je a nikdy nebol.

Denník N je pohoršený novým pracovným zaradením Daniela Lipšica na generálnej prokuratúre a píše: „Lipšic, ktorý sa celý život venoval trestnému právu, očakával, že bude odstavený na útvar, kde v ňom nebude môcť pokračovať, čo sa potvrdilo.“ Takže, ako to v skutočnosti vyzeralo s tým celoživotným venovaním sa trestnému právu u Lipšica.

Wikipedia, ako ja ďalšie zdroje uvádzajú,  že Daniel Lipšic sa narodil v roku 1973 a do roku 1994 študoval. V rokoch 1996 – 1997 bol riaditeľom projektu konkurzného práva v Poradenskom stredisku pre slovenské podniky a banky. Počas základnej vojenskej služby (1997 – 1998) pôsobil na Vojenskej obvodnej prokuratúre v Prešove. Následne bol v období rokov 1997 – 1998 členom Rady expertov Inštitútu konkurzného práva. V advokátskej kancelárii Valko & Partners pracoval v roku 1998 a neskôr od 1. apríla do 15. októbra 2002.

Od roku 1998 bol v politike. Najskôr ako vedúci úradu Ministerstva spravodlivosti SR (1998 – 2002). V rokoch 2002 – 2006 bol ministrom spravodlivosti, v rokoch 2006 – 2010 bol poslancom NR SR a v rokoch 2010 – 2012 bol ministrom vnútra. V rokoch 2012 – 2017 bol opäť poslancom NR SR a po nešťastnej dopravnej nehode sa vzdal poslaneckého mandátu. Potom sa skutočne začal venovať právnej praxi až do roku 2021, kedy bol zvolený špeciálnym prokurátorom.

Z toho stručného prehľadu je zrejmé, že Lipšic sa prevažnú väčšinu svojho života venoval politike. Súčasťou jeho politického života bolo aj trestné právo, ale rozhodne to nebolo jeho výsostné zameranie a nejaká úzka špecializácia na túto oblasť. Napríklad aj v jeho životopise ako ministra spravodlivosti si sám uvádza, že počas postragduálneho štúdia „sa zdokonaľoval v odbore ústavného práva“, alebo že bol členom Rady expertov Inštitútu konkurzného práva.

Taktiež jeho uvádzaná publikačná činnosť ako – „Dvojkomorový parlamentný systém“; „Ústava Európskej únie: áno či nie?“; „Slušné Slovensko potrebuje lídra“; nevykazuje známky špecializácie v tejto oblasti.

Vnímanie pôsobenia Daniela Lipšica vo verejnom živote je veľmi rôznorodé a tak to je aj v poriadku. V poriadku ale nie je, akým spôsobom sa aktivisti v Denníku N pokúšajú účelovo prispôsobovať realitu svojmu videniu sveta. Daniel Lipšic nie je žiadny celoživotný bojovník za spravodlivosť, ktorý svoj život zasvätil trestnému právu. Prevažnú časť svojho života sa venoval politike, jeho odchod z politiky bol vynútený okolnosťami a to, že ho bývalá vládna koalícia inštalovala do pozície špeciálneho prokurátora sa spätne ukázalo ako  chyba. Lipšic totiž aj v tejto funkcii zostal tým, čím bol a je – politikom a aktivistom.

Transformované motto dnešných liberálov – „Nesúhlasím s tým, čo hovoríš a budem brániť tomu, aby si to mohol hovoriť. “

15.05.2024

Anka Žitná dala v svojom programe „Teraz takto“ opätovne priestor Andorovi Šándorovi. Ide o generála vo výslužbe, ktorý okrem iného pôsobil ako riaditeľ českej vojenskej rozviedky. Z hľadiska svojho odborného background je kredibilnejší ako 90% rôznych analytikov, ktoré ponúka RTVS. Napriek tomu Šándor do RTVS už niekoľko rokov nemôže, pretože sa jeho názory [...]

Kolíková a Mazák kritizujú postupy, ktoré sami používali. . .

26.04.2024

Veľmi často je poučné, porovnať si vyjadrenia niektorých ľudí k obdobnej situácii v rámci času. Keď v roku 2020 bolo na programu dňa odvolávanie vtedajšej predsedníčky súdnej rady Lenky Praženkovej, kandidát na jej funkciu, Ján Mazáka hovoril „Za dva týždne pani predsedníčka akurát obiehala redakcie jednotlivých médií a vysvetľovala, v čom návrh nemá pravdu, [...]

Hlúpe výhovorky Jána Mazáka

22.04.2024

Ján Mazák vo svojom vyjadrení k návrhu na jeho odvolanie píše: „Dnes, 15. apríla 2024, v ranných hodinách, mi bol elektronicky doručený návrh siedmich členiek a členov Súdnej rady Slovenskej republiky na moje odvolanie z funkcie predsedu Súdnej rady Slovenskej republiky (ďalej aj: „súdna rada“), ktorý bol doručený do podateľne 12. apríla 2024 o 13.07 hodine.“ [...]

Maďarsko Dunaj čln

Po nezvestných po zrážke lodí na Dunaji pátra 95 ľudí s 25 plavidlami

21.05.2024 21:07

Tragická zrážka motorového člna s loďou si v sobotu vyžiadala najmenej dve obete.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Upokojiť atmosféru a neeskalovať! Aká je cesta k zmiereniu po atentáte?

21.05.2024 19:00

Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

NRSR, parlament, poslanci

Poslanci schválili rozsiahle zmeny v zákone o Fonde na podporu umenia

21.05.2024 18:22

O poskytnutí peňazí z Fondu na podporu umenia bude po novom rozhodovať rada fondu.

medveď

Pre výskyt medveďa sa bude po novom vyhlasovať mimoriadna situácia. Parlament schválil aj riešenia na jeho elimináciu

21.05.2024 18:03

Poslanci Národnej rady prijali zrýchlene novelizáciu zákona o ochrane prírody a krajiny, ako aj o novelu zákona o civilnej ochrane obyvateľstva.

Roman Laml

Život lidskej je tak složitej, že život člověka je proti němu úplnej hadr.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 268940x
Priemerná čítanosť článkov: 4338x

Autor blogu

Kategórie