Založ si blog

Politika nie je reality show

Vstup Doroty Nvotovej do politiky vzbudil relatívne veľký ohlas. Pozitívny aj negatívny. Na sociálnych sieťach sa objavili rôzne jej kontroverzné vyjadrenia z minulosti, ako aj nelichotivé fotografie v nie celkom triezvom stave. Myslím si, že toto nie vhodné, ani podstatné. Každý z nás povedal v svojom živote kopec sprostostí a u každého z nás boli situácie, kde by na fotografiách vyzerali podobne.

Ďaleko dôležitejšie je to, ako sa politické strany a ľudia, napríklad ako aj ona, pozerajú na správu vecí verejných. Ponímajú ich ako reality šou, kde sa vzájomne prebíjajú populistické nápady. Samotná volebná kampaň sa skôr podobá na reklamnú kampaň kombinovanú so súťažou popularity, podporenou známymi osobnosťami. Lenže voľby by mali byť výberom schopných ľudí robiť politiku. Preto je potrebné dávať si pozor na politické strany, ktoré sa presadzujú práve týmto populistickým spôsobom.

Vyjadrenie Doroty Nvotovej, že sa učí, je možno pre niekoho sympatické, ale reálne to je názorný príklad absencie zodpovednosti a rezignácie na odbornosť. Parlament nie vzdelávacia inštitúcia! Aký je predpoklad, že v prípade zvolenia bude Nvotová prínos pre správu vecí verejný? Minimálny, respektíve možno taký, aký tu zanechala iná umelkyňa Veronika Remišová. Politika je zamestnanie ako každé iné a tak ako nemôže byť každý riaditeľom jadrovej elektrárne, tak nemôže byť každý poslancom parlamentu len preto, že vie spievať a objavuje sa na televíznych obrazovkách.

Poslanec NR SR prijíma zákony, ktorými sa riadi celá spoločnosť. Po celú dobu existencie nášho parlamentu nás prenasleduje to, že veľká časť jeho osadenstva robí niečo, na čo nemá vzdelanie, schopnosti ani skúsenosti. Namiesto toho, aby sa postupne situácia zlepšovala sa naopak zhoršuje a končiaci parlament je toho názornou ukážkou. Niekedy je skutočne zarážajúce, koľko bohorovnosti majú ľudia ako Romana Tabak, Jozef Pročko, Erik Ňarjaš a mnohí ďalší, že si o sebe myslia, že majú na vykonávanie funkcie poslanca parlamentu. To, že je niekto dobrý športovec alebo umelec vôbec neznamená, že má predpoklady riadiť štát.

Začínať politickú kariéru od vrcholu je možné, ale veľmi často sa to nepodarí a v konečnom dôsledku to odskáče celá spoločnosť. Reálny politický chaos, ktorý teraz zažívame, je  tu aj   vďaka Demokratom a ich materskej OĽANO, ktorí dlhodobo tvoria kandidátku náhodným výberom a podľa toho aj ich vládnutie vyzeralo. Ukazuje sa, že tento spôsob sa Demokratom páči. Na odbornosti nezáleží, hlavne keď pribudnú nejaké hlasy. To je posolstvo, ktoré nám ponúkajú Demokrati prostredníctvom vstupu Doroty Nvotovej do politiky…

V Estónsku odsúdený ruský špión pôsobil úspešne aj v Česku

21.06.2024

V Estónsku bol za špionáž pre Rusko odsúdený na šesť rokov väzenia Viacheslav Morozov. (https://news.err.ee/1609374515/university-professor-found-guilty-of-espionage-against-estonian-state). Morozov pôsobil ako profesor medzinárodných vzťahov, nemal prístup k tajným dokumentom, ale poskytoval informácie o záujmových osobách, písal analýzy o bezpečnosti Estónska a [...]

Transformované motto dnešných liberálov – „Nesúhlasím s tým, čo hovoríš a budem brániť tomu, aby si to mohol hovoriť. “

15.05.2024

Anka Žitná dala v svojom programe „Teraz takto“ opätovne priestor Andorovi Šándorovi. Ide o generála vo výslužbe, ktorý okrem iného pôsobil ako riaditeľ českej vojenskej rozviedky. Z hľadiska svojho odborného background je kredibilnejší ako 90% rôznych analytikov, ktoré ponúka RTVS. Napriek tomu Šándor do RTVS už niekoľko rokov nemôže, pretože sa jeho názory [...]

Kolíková a Mazák kritizujú postupy, ktoré sami používali. . .

26.04.2024

Veľmi často je poučné, porovnať si vyjadrenia niektorých ľudí k obdobnej situácii v rámci času. Keď v roku 2020 bolo na programu dňa odvolávanie vtedajšej predsedníčky súdnej rady Lenky Praženkovej, kandidát na jej funkciu, Ján Mazáka hovoril „Za dva týždne pani predsedníčka akurát obiehala redakcie jednotlivých médií a vysvetľovala, v čom návrh nemá pravdu, [...]

Carsten Breuer

Generál Breuer: Rusko obracia pozornosť svojej armády na Západ, zvažujem najhorší možný scenár

23.07.2024 16:58

Ako zdôvodnenie týchto odhadov nemecký generál uviedol vlastné analýzy, správy spravodajských služieb a vyhlásenia spojeneckých síl, ako aj vyjadrenia ruského prezidenta.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Šéfka Tajnej služby USA po atentáte na Trumpa rezignovala

23.07.2024 16:45, aktualizované: 16:55

Cheatleová oznámila, že pokus o vraždu Trumpa bol za posledné desaťročia najväčším operačným zlyhaním agentúry.

Jasper, požiar, Kanada, upchatá diaľnica, evakuácia

Krízová situácia v Kanade: Plamene zachvátili tisíce kilometrov štvorcových, vypukol dopravný chaos

23.07.2024 16:26

Podľa záberov zverejnených na sociálnych sieťach v oblasti vypukol dopravný chaos, keď sa ľudia za tmy hromadne vydali na vozovky zahalené dymom.

Roman Laml

Život lidskej je tak složitej, že život člověka je proti němu úplnej hadr.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 272996x
Priemerná čítanosť článkov: 4333x

Autor blogu

Kategórie