Založ si blog

Politika nie je reality show

Vstup Doroty Nvotovej do politiky vzbudil relatívne veľký ohlas. Pozitívny aj negatívny. Na sociálnych sieťach sa objavili rôzne jej kontroverzné vyjadrenia z minulosti, ako aj nelichotivé fotografie v nie celkom triezvom stave. Myslím si, že toto nie vhodné, ani podstatné. Každý z nás povedal v svojom živote kopec sprostostí a u každého z nás boli situácie, kde by na fotografiách vyzerali podobne.

Ďaleko dôležitejšie je to, ako sa politické strany a ľudia, napríklad ako aj ona, pozerajú na správu vecí verejných. Ponímajú ich ako reality šou, kde sa vzájomne prebíjajú populistické nápady. Samotná volebná kampaň sa skôr podobá na reklamnú kampaň kombinovanú so súťažou popularity, podporenou známymi osobnosťami. Lenže voľby by mali byť výberom schopných ľudí robiť politiku. Preto je potrebné dávať si pozor na politické strany, ktoré sa presadzujú práve týmto populistickým spôsobom.

Vyjadrenie Doroty Nvotovej, že sa učí, je možno pre niekoho sympatické, ale reálne to je názorný príklad absencie zodpovednosti a rezignácie na odbornosť. Parlament nie vzdelávacia inštitúcia! Aký je predpoklad, že v prípade zvolenia bude Nvotová prínos pre správu vecí verejný? Minimálny, respektíve možno taký, aký tu zanechala iná umelkyňa Veronika Remišová. Politika je zamestnanie ako každé iné a tak ako nemôže byť každý riaditeľom jadrovej elektrárne, tak nemôže byť každý poslancom parlamentu len preto, že vie spievať a objavuje sa na televíznych obrazovkách.

Poslanec NR SR prijíma zákony, ktorými sa riadi celá spoločnosť. Po celú dobu existencie nášho parlamentu nás prenasleduje to, že veľká časť jeho osadenstva robí niečo, na čo nemá vzdelanie, schopnosti ani skúsenosti. Namiesto toho, aby sa postupne situácia zlepšovala sa naopak zhoršuje a končiaci parlament je toho názornou ukážkou. Niekedy je skutočne zarážajúce, koľko bohorovnosti majú ľudia ako Romana Tabak, Jozef Pročko, Erik Ňarjaš a mnohí ďalší, že si o sebe myslia, že majú na vykonávanie funkcie poslanca parlamentu. To, že je niekto dobrý športovec alebo umelec vôbec neznamená, že má predpoklady riadiť štát.

Začínať politickú kariéru od vrcholu je možné, ale veľmi často sa to nepodarí a v konečnom dôsledku to odskáče celá spoločnosť. Reálny politický chaos, ktorý teraz zažívame, je  tu aj   vďaka Demokratom a ich materskej OĽANO, ktorí dlhodobo tvoria kandidátku náhodným výberom a podľa toho aj ich vládnutie vyzeralo. Ukazuje sa, že tento spôsob sa Demokratom páči. Na odbornosti nezáleží, hlavne keď pribudnú nejaké hlasy. To je posolstvo, ktoré nám ponúkajú Demokrati prostredníctvom vstupu Doroty Nvotovej do politiky…

Transformované motto dnešných liberálov – „Nesúhlasím s tým, čo hovoríš a budem brániť tomu, aby si to mohol hovoriť. “

15.05.2024

Anka Žitná dala v svojom programe „Teraz takto“ opätovne priestor Andorovi Šándorovi. Ide o generála vo výslužbe, ktorý okrem iného pôsobil ako riaditeľ českej vojenskej rozviedky. Z hľadiska svojho odborného background je kredibilnejší ako 90% rôznych analytikov, ktoré ponúka RTVS. Napriek tomu Šándor do RTVS už niekoľko rokov nemôže, pretože sa jeho názory [...]

Kolíková a Mazák kritizujú postupy, ktoré sami používali. . .

26.04.2024

Veľmi často je poučné, porovnať si vyjadrenia niektorých ľudí k obdobnej situácii v rámci času. Keď v roku 2020 bolo na programu dňa odvolávanie vtedajšej predsedníčky súdnej rady Lenky Praženkovej, kandidát na jej funkciu, Ján Mazáka hovoril „Za dva týždne pani predsedníčka akurát obiehala redakcie jednotlivých médií a vysvetľovala, v čom návrh nemá pravdu, [...]

Hlúpe výhovorky Jána Mazáka

22.04.2024

Ján Mazák vo svojom vyjadrení k návrhu na jeho odvolanie píše: „Dnes, 15. apríla 2024, v ranných hodinách, mi bol elektronicky doručený návrh siedmich členiek a členov Súdnej rady Slovenskej republiky na moje odvolanie z funkcie predsedu Súdnej rady Slovenskej republiky (ďalej aj: „súdna rada“), ktorý bol doručený do podateľne 12. apríla 2024 o 13.07 hodine.“ [...]

Maďarsko Dunaj čln

Po nezvestných po zrážke lodí na Dunaji pátra 95 ľudí s 25 plavidlami

21.05.2024 21:07

Tragická zrážka motorového člna s loďou si v sobotu vyžiadala najmenej dve obete.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Upokojiť atmosféru a neeskalovať! Aká je cesta k zmiereniu po atentáte?

21.05.2024 19:00

Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

NRSR, parlament, poslanci

Poslanci schválili rozsiahle zmeny v zákone o Fonde na podporu umenia

21.05.2024 18:22

O poskytnutí peňazí z Fondu na podporu umenia bude po novom rozhodovať rada fondu.

medveď

Pre výskyt medveďa sa bude po novom vyhlasovať mimoriadna situácia. Parlament schválil aj riešenia na jeho elimináciu

21.05.2024 18:03

Poslanci Národnej rady prijali zrýchlene novelizáciu zákona o ochrane prírody a krajiny, ako aj o novelu zákona o civilnej ochrane obyvateľstva.

Roman Laml

Život lidskej je tak složitej, že život člověka je proti němu úplnej hadr.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 268934x
Priemerná čítanosť článkov: 4338x

Autor blogu

Kategórie