Založ si blog

Politika nie je reality show

Vstup Doroty Nvotovej do politiky vzbudil relatívne veľký ohlas. Pozitívny aj negatívny. Na sociálnych sieťach sa objavili rôzne jej kontroverzné vyjadrenia z minulosti, ako aj nelichotivé fotografie v nie celkom triezvom stave. Myslím si, že toto nie vhodné, ani podstatné. Každý z nás povedal v svojom živote kopec sprostostí a u každého z nás boli situácie, kde by na fotografiách vyzerali podobne.

Ďaleko dôležitejšie je to, ako sa politické strany a ľudia, napríklad ako aj ona, pozerajú na správu vecí verejných. Ponímajú ich ako reality šou, kde sa vzájomne prebíjajú populistické nápady. Samotná volebná kampaň sa skôr podobá na reklamnú kampaň kombinovanú so súťažou popularity, podporenou známymi osobnosťami. Lenže voľby by mali byť výberom schopných ľudí robiť politiku. Preto je potrebné dávať si pozor na politické strany, ktoré sa presadzujú práve týmto populistickým spôsobom.

Vyjadrenie Doroty Nvotovej, že sa učí, je možno pre niekoho sympatické, ale reálne to je názorný príklad absencie zodpovednosti a rezignácie na odbornosť. Parlament nie vzdelávacia inštitúcia! Aký je predpoklad, že v prípade zvolenia bude Nvotová prínos pre správu vecí verejný? Minimálny, respektíve možno taký, aký tu zanechala iná umelkyňa Veronika Remišová. Politika je zamestnanie ako každé iné a tak ako nemôže byť každý riaditeľom jadrovej elektrárne, tak nemôže byť každý poslancom parlamentu len preto, že vie spievať a objavuje sa na televíznych obrazovkách.

Poslanec NR SR prijíma zákony, ktorými sa riadi celá spoločnosť. Po celú dobu existencie nášho parlamentu nás prenasleduje to, že veľká časť jeho osadenstva robí niečo, na čo nemá vzdelanie, schopnosti ani skúsenosti. Namiesto toho, aby sa postupne situácia zlepšovala sa naopak zhoršuje a končiaci parlament je toho názornou ukážkou. Niekedy je skutočne zarážajúce, koľko bohorovnosti majú ľudia ako Romana Tabak, Jozef Pročko, Erik Ňarjaš a mnohí ďalší, že si o sebe myslia, že majú na vykonávanie funkcie poslanca parlamentu. To, že je niekto dobrý športovec alebo umelec vôbec neznamená, že má predpoklady riadiť štát.

Začínať politickú kariéru od vrcholu je možné, ale veľmi často sa to nepodarí a v konečnom dôsledku to odskáče celá spoločnosť. Reálny politický chaos, ktorý teraz zažívame, je  tu aj   vďaka Demokratom a ich materskej OĽANO, ktorí dlhodobo tvoria kandidátku náhodným výberom a podľa toho aj ich vládnutie vyzeralo. Ukazuje sa, že tento spôsob sa Demokratom páči. Na odbornosti nezáleží, hlavne keď pribudnú nejaké hlasy. To je posolstvo, ktoré nám ponúkajú Demokrati prostredníctvom vstupu Doroty Nvotovej do politiky…

BALCIAR JE OBVINENÝ, ALE NEZABUDNIME AJ NA KYSELICU

19.09.2023

Napriek rôznym pochybnostiam o činnosti NAKA nie je správne jej činnosť a priori spochybňovať a musíme dúfať, že aktuálna kauza Vojenského spravodajstva (VS) bude náležite vyšetrená. Hamran má pravdu v tom, že nie je možné tolerovať žiadnu trestnú činnosť, aj keby bola robená pod pláštikom utajenej činnosti spravodajskej služby. Kauza sa týka rokov 2012 [...]

Vie Leško o čom hovorí alebo len manipuluje verejnú mienku?

05.09.2023

Bývalý poradca Zuzany Čaputovej Marián Leško v rozhovore pre Denník N okrem iného povedal: „Vidím, že už je najvyšší čas povedať niečo, čo som ešte doteraz nepovedal. Ako poradca v prezidentskej kancelárii a človek, ktorý mal bezpečnostnú previerku, som mohol čítať správy, ktoré posielala SIS za šéfovania Vladimíra Pčolinského a Michala Aláča ústavným [...]

„KEBY BOL TEN CHLAPEC FORMOVANÝ BIBLIOU, URČITE BY SA TO NESTALO“

22.10.2022

Povedala v relácii „Do kríža“ o vrahovi zo Zámockej ulice Renata Ocilková, koordinátor KBS pre napomáhanie pastorácie Rómov. Skutočne?! Kresťanstvo bolo takmer 2000 rokov vládnucou ideológiou v Európe a pohľad do každej učebnice dejepisu názorne ukazuje, že nebolo v tom období menej násilia a viacej lásky, menej vojen a viacej mieru, alebo že sa celkovo žilo [...]

zochova

Čaputová rok po Zochovej: Alkohol pri jazde nemá miesto, z auta sa stáva zbraň

02.10.2023 19:17

Zomreli zbytočne, v dôsledku neodpustiteľnej nezodpovednosti jedného človeka, skonštatovala prezidentka.

fico

Reuters: Víťazstvo Fica ukazuje na únavu z vojny v regióne, nie obrat v politike

02.10.2023 18:19

Najväčšou výzvou nie sú Slovensko alebo Maďarsko, ale volebný cyklus v USA a jeho vplyv na podporu Ukrajiny, uviedol Mujtaba Rahman.

Veronika Remišová

Po vzore Smeru: Remišová pripustila referendum o predčasných voľbách. Matovič to zatrhol

02.10.2023 18:02

„Ďalšou možnosťou je aj referendum o predčasných voľbách,“ spresnila. Matovič prekrútil očami a podotkol: „Možno si vysoko zaťala.“ „Uvidíme,“ dodala Remišová.

šimečka, pellegrini, majerský, danko, fico

Smer alebo PS? O vláde rozhodne Hlas i KDH. Na Súmračnej sú si istí, že Fico Pellegriniho presvedčí. Má na to 14 dní

02.10.2023 18:00

Z Hlasu sa stala oveľa „drahšia nevesta“, než bol v akomkoľvek čase Boris Kollár a jeho hnutie Sme rodina. Kľúčový bude aj postoj KDH, Majerský aj vedenie koalíciu so Smerom odmietajú.

Roman Laml

Život lidskej je tak složitej, že život člověka je proti němu úplnej hadr.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 247856x
Priemerná čítanosť článkov: 4506x

Autor blogu

Kategórie