Založ si blog

Hlúpe výhovorky Jána Mazáka

Ján Mazák vo svojom vyjadrení k návrhu na jeho odvolanie píše: „Dnes, 15. apríla 2024, v ranných hodinách, mi bol elektronicky doručený návrh siedmich členiek a členov Súdnej rady Slovenskej republiky na moje odvolanie z funkcie predsedu Súdnej rady Slovenskej republiky (ďalej aj: „súdna rada“), ktorý bol doručený do podateľne 12. apríla 2024 o 13.07 hodine.“ Ďalej uvádza, že je neprijateľné, že by sa tento by sa tento návrh mal prerokovať 16. apríla, čo je podľa jeho vyjadrenia „po niekoľkých hodinách po jeho doručení predsedovi súdnej rady.“ (https://www.sudnarada.gov.sk/data/files/2088_rozhodnutie-o-zaradeni-navrhu-na-odvolanie.pdf)

Podobný blud ventilovala aj členka jeho politickej ochranky Mária Kolíková v relácii Na telo, 21. apríla, keď hovorila, že si nevie predstaviť, „ako sa mohol zo dňa na deň postaviť k obhajobe takýchto detailných dôvodov…to sa ani nedalo, to vlastne bola poprava, bez akejkoľvek možnosti obhajoby Jána Mazáka…“ (https://www.youtube.com/watch?v=_4N0oQJR8wA, cca 10:00). V prípade jej vyjadrenia je zaujímavé aj to, že to množstvo bojovníkov za právny štát vôbec nerieši jej vyjadrenie, že to bola „poprava“. Takže takéto dehonestujúce tvrdenie na adresu rozhodnutia ústavného orgánu sudcovskej legitimity nie je útok na nezávislosť súdnictva? Ale je, ale keďže to nepovedal Fico, tak sa to nehodí do príbehu o tých dobrých a zlých.

Takže, návrh na odvolanie Jána Mazáka z funkcie predsedu Súdnej rady má 9 bodov, ktoré sa týkajú jeho konkrétnych krokov (https://www.pravnelisty.sk/clanky/a1398-zneuzitie-pravomoci-jana-mazaka-alebo-ako-predseda-sudnej-rady-zbieral-neopravnene-informacie-na-sudcov). Mazák hovorí, že nie je možné si pripraviť „obhajobu“ za niekoľko hodín. Návrh na jeho odvolanie  doručený do podateľne 12. apríla 2024 o 13.07 hodine, ale k nemu sa údajne dostal až 15. apríla ráno. To je ale najmä  otázka na neho, ako má v Súdnej rade nastavený spôsob práce s dokumentmi! Keď bol návrh o takej závažnej veci doručený do podateľne, prečo nebol okamžite posunutý aj k nemu? Keď mu bol elektronicky doručený 15. apríla v raných hodinách, prečo mu nemohol byť rovnako elektronicky doručený už 12. apríla v poobedňajších hodinách? Bol síce piatok, ale čas 13,07 (je zaujímavé, ako sa bazíruje na minútach) je čas úplne normálnej pracovnej doby. Návrh stačilo len oskenovať a poslať pánovi predsedovi. Návrh bol 12. apríla zverejnený aj na portáli „právnelisty“ a je málo uveriteľné, že Ján Mazák až do pondelka rána nemal o ničom ani tušenie.

Realita je taká, že medzi 12. a 16. aprílom sú štyri dni, ktoré by mali byť postačujúce na prípravu odpovedí na 9 problémov, ktoré sú návrhu uvedené. Keď Mazák píše, že „Vie si niekto v právnom štáte, ku ktorému sa hlási aj Slovenská republiky (čl. 1 ods. 1 Ústavy Slovenskej republiky) predstaviť, že prokurátor podá v piatok popoludní obžalobu, obžaloba sa doručí obžalovanému v pondelok a v utorok je hlavné pojednávanie? Alebo v piatok sa podá disciplinárny návrh, v pondelok sa doručí stíhanému sudcovi a v utorok sa o ňom bude rozhodovať?“, tak zavádza. Tu sa totiž nejedná o niekoľkotisícové spisy, ale o 9 jednoznačne formulovaných bodov. A tam by 4 dni mali určite stačiť!

V Estónsku odsúdený ruský špión pôsobil úspešne aj v Česku

21.06.2024

V Estónsku bol za špionáž pre Rusko odsúdený na šesť rokov väzenia Viacheslav Morozov. (https://news.err.ee/1609374515/university-professor-found-guilty-of-espionage-against-estonian-state). Morozov pôsobil ako profesor medzinárodných vzťahov, nemal prístup k tajným dokumentom, ale poskytoval informácie o záujmových osobách, písal analýzy o bezpečnosti Estónska a [...]

Transformované motto dnešných liberálov – „Nesúhlasím s tým, čo hovoríš a budem brániť tomu, aby si to mohol hovoriť. “

15.05.2024

Anka Žitná dala v svojom programe „Teraz takto“ opätovne priestor Andorovi Šándorovi. Ide o generála vo výslužbe, ktorý okrem iného pôsobil ako riaditeľ českej vojenskej rozviedky. Z hľadiska svojho odborného background je kredibilnejší ako 90% rôznych analytikov, ktoré ponúka RTVS. Napriek tomu Šándor do RTVS už niekoľko rokov nemôže, pretože sa jeho názory [...]

Kolíková a Mazák kritizujú postupy, ktoré sami používali. . .

26.04.2024

Veľmi často je poučné, porovnať si vyjadrenia niektorých ľudí k obdobnej situácii v rámci času. Keď v roku 2020 bolo na programu dňa odvolávanie vtedajšej predsedníčky súdnej rady Lenky Praženkovej, kandidát na jej funkciu, Ján Mazáka hovoril „Za dva týždne pani predsedníčka akurát obiehala redakcie jednotlivých médií a vysvetľovala, v čom návrh nemá pravdu, [...]

Martin Schmarz

Škandál v priamom prenose. Česká televízna stanica potrestala svojho zúrivého komentátora. Komu vynadal?

21.06.2024 13:00

Politický komentátor vykrikoval a nadával, moderátorka ho nedokázala utíšiť. Rozbuškou sa stala debata o zásahu polície proti masovému vrahovi.

ukrajina, eú

EÚ začne prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom budúci utorok

21.06.2024 12:23

Členské štáty EÚ formálne schválili rokovacie rámce pre vecné začatie prístupových rozhovorov s Ukrajinou a Moldavskom.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

orban, leyenova

Procaccini: Ak chce Orbán vstúpiť k reformistom, musí podporiť Ukrajinu. Babiš končí vo frakciách

21.06.2024 11:10, aktualizované: 12:24

ECR požaduje po Fidesze podobné kroky, ako po ďalších nových členoch. Medzi nich patrí od stredy už aj rumunská krajne pravicová Aliancia za úniu Rumunov.

Roman Laml

Život lidskej je tak složitej, že život člověka je proti němu úplnej hadr.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 270813x
Priemerná čítanosť článkov: 4299x

Autor blogu

Kategórie